Tuotekoodi: ZI-EWB500LI
3D-näkymä
Katso tuote 3D-näkymässä
Pyöritä ja tarkastele tuotetta eri kulmista
Akkukäyttöinen kottikärry ZI-EWB500LI tehokkaalla 500 W moottorilla ja ja voimakkailla Litium ION akuilla. Optimaalinen painojakauma moottorin ja akun sijoittelun ansiosta. Kantavuus 150 kiloa. Kärryn avulla teet työstäsi kevyempää ja sujuvampaa. Aisoissa olevat pienet pyörät keventävät kulkua tasaisella maalla. Pyörät voi irroittaa kun kottikärryä käytetään maastossa.
Valmis paketti: 40VDC litiumioniakulla varustettu kottikärry ja laturi!
ZIPPER EWB500LI AKKUKÄYTTÖINEN SÄHKÖKOTTIKÄRRY
  • Erinomainen irtotavaran ja roskien kuljettamiseen kapeilla poluilla ja mäkisessä maastossa
  • Sähkökottikärryssä on tehokas Li-Ion-akku
  • Käyttökytkin on oikean käden kahvassa
  • Kantavuus 150 kg
  • Akkukottikärryn käsiteltävyys
    • Miellyttävät, ergonomisesti ja käyttäjäyställisesti suunnitellut kahvat
    • Kottikärryn pienet takapyörät voi irroittaa kun kottikärryä käytetään maastossa.
  • Moottori ja voimansiirto
    • Teho S1: 500 W
    • Moottori sijaitsee renkaassa
    • Moottorin kierrosluku: 100 min-1
    • Moottorin nimellisvääntömomentti: 65 Nm
    • Renkaan halkaisija: 420 mm
    • Rengaskoko: 3.50-10"
  • Käyttökytkin, nopeudensäätö ja sähköinen käsijarru
    • Portaaton nopeudensäätö väännettävällä kaasukahvalla
    • Nopeus eteenpäin jopa 7,5 km/h
    • Käyttökytkimessä on sähköinen käsijarrukytkin (ON/OFF)
  • Akku
    • Lithium ION akku
    • Akun jännite: 40 VDC
    • Akun kapasiteetti: 6Ah / 240 Wh
    • Akun käyttöaika jopa 5 tuntia
    • Latausaika: ~3 h
    • Akkukennosto sijaitsee kiinteässä akkukotelossa
    • Akkukotelossa on digitaalinen jännitemittari, josta näkee akun varausjännitteen
  • Kuuppa
    • Teräksestä valmistettu kuuppa
    • Kuupan kantavuus: 150 kg
    • Kuupan tilavuus: 75 l
    • Kuupan pituus: 840 mm
    • Kuupan leveys: ~500-530 mm
    • Kuupan korkeus: ~220-270 mm
  • Kottikärryn asennusmitat: 1440 x 645 x 765 mm
  • Paino: 27 kg
Kaupanpäälle tulee valovirtajohtolaturi 97W jolla voi ladata 6Ah akkua.
TOIMITUSPAKKAUS
  • Pakkauksen paino: ~32 kg
  • Pakkauksen leveys: 650 mm
  • Pakkauksen pituus: 950 mm
  • Pakkauksen korkeus: 330 mm
Tiesitö 40V Lithium ION akusta tämän?
Korkeampi jännite, kuten 40V, mahdollistaa laitteelle suuremman tehon ja paremman suorituskyvyn, erityisesti vaativissa tehtävissä. Se myös mahdollistaa pidemmän käyttöajan samalla akkukapasiteetilla, koska virtaa ei tarvita yhtä paljon kuin matalajännitteisissä järjestelmissä.
Tekniset tiedot
Moottorin tiedot
Käyttöjännite 40 V
Moottorin teho S1 0,5 kW