Holzmann VSTR3000 kehys- ja liimauspuristin
https://www.veistokone.fi/web/image/product.template/21345/image_1920?unique=1e59fd2
Verollinen
Pyydä tarjous
  • Työskentelyalue
  • Puristusvoima
  • Paino
Tuotekoodi: VSTR3000
Holzmann VSTR3000 liimauspuristin
  • Kehys ja liimauspuristimessa on tukeva teräsrakenne
  • Helppo korkeussäätö puristusyksiköille
  • Puristusyksiköiden helppo ja nopea liikuttelu
  • Jatkuva syöttö mahdollista
  • Sylinterien ohjaus sivussa olevalla hydraulipumpulla ja venttiili-keskusohjauksella
  • Tukevat mutterit pitävät paineen vakaana
  • Lisätuet estävät rungon vääntymisen
  • Tehokas päätypuristus kahdella portaattomasti säädettävällä hydraulisella sylinterillä
  • Hydrauliventtiilit pitävät paineen vakaana
  • Hydraulipaine luettavissa hydraulipainemittarista
  • Kokonaiskorkeus: 2040 mm
  • Kokonaisleveys: 3000 mm
  • Maksimi puristuskorkeus: 1550 mm
  • Säätöväli pystypuristinsylinterille ja vasteelle, pystypuristinyksikön reikäjako: 50mm
  • Puristusyksiköiden vähimmäisetäisyys: 240 mm
  • Puristusvoima 6 x 2000 kg
  • Paino: 325 kg
Toimitusmitat
  • Pakkauksen paino: ~370 kg
  • Pakkauksen korkeus: 660 mm
  • Pakkauksen leveys: 450 mm
  • Pakkauksen pituus: 3030 mm
Tekniset tiedot
Puristimen ominaisuudet
Työskentelyalue 1550 mm