Holzmann HOB410ECO 400V oikotasohöylä
https://www.veistokone.fi/web/image/product.template/134461/image_1920?unique=7cf8c80
Monipuolinen 3-teräinen oikotasohöylä ammattikäyttöön, kutterin leveys 410mm. Teränopeus n. 20,2m/s, 5500rpm. Syöttönopeus 7,0m/min. Leikkauskerrat n. 2,36/syöttömm. Käyttöjännite 400V.
Verollinen
Pyydä tarjous
  • Höyläysleveys
  • Kurson halkaisija
  • Oikohöylän pöytä
  • Oikohöylävaste
  • Oikovasteen kallistus
  • Max. lastu oikohöyläys
  • Tasohöylän pöydän koko
  • Max. lastu tasohöyläys
  • Tasopöydän korkeus max.
  • Teräkoko
  • Terien lukumäärä
  • Käyttöjännite
  • Moottorin teho S1
  • Moottorin teho S6
  • Kierrosluku
  • Purunpoistoliitäntä
  • Pöydän korkeus
  • Äänenvoimakkuus
  • Äänenpaine
  • Mitat
  • Paino
Tuotekoodi: HOB410ECO_400V
3D-näkymä
Katso tuote 3D-näkymässä
Pyöritä ja tarkastele tuotetta eri kulmista
Holzmann HOB410ECO oikotasohöylä on monipuolinen puuntyöstökone ammattilaisille, jotka arvostavat tarkkuutta ja luotettavuutta projekteissaan. Tämä oikotasohöylä yhdistää oikohöylän ja tasohöylän toiminnot, mahdollistaen puukappaleiden tehokkaan tasoittamisen, silottamisen ja paksuuden säätämisen. Höyläysleveys 410 mm on riittävä suurimpaan osaan höyläystöitä.
  • Karan kierrosnopeus 5500rpm
  • Karan kehänopeus noin 20,2m/s
  • Terien määrä kehällä 3kpl
  • Syöttönopeus 7,0m/min
  • Leikkauskerrat syöttömillimetrillä noin 2,36
OMINAISUUDET
  • Moottorin teho: S1 4000 W
  • Jännite: 400V / 3 / 50 Hz
  • Syöttönopeus: 7 m/min
  • Kutterin halkaisija: Ø 70 mm
  • Kutterin kierrosluku: 5500 min-1
  • Höyläterien lukumäärä: 3
  • Oikohöyläpöydän koko: 1660 x 410 mm
  • Oikohöyläpöydän korkeus: 850 mm
  • Oikohöyläyksen maksimi lastuamis-/höyläyssyvyys: 4 mm
  • Oikohöylän ohjain: 1100 x 150 mm
  • Oikohöylän ohjaimen kääntösäde: 0-45°
  • Tasohöyläpöydän koko: 650 x 407 mm
  • Tasohöyläyksen maksimi lastuamis-/höyläyssyvyys: 3 mm
  • Tasohöylän läpikulkuaukko: 225 mm
  • Äänen tehotaso: 107 dB(A)
  • Äänen painetaso: 89 dB(A)
  • Paino 295 kg
  • Asennusmitat: 1710 x 740 x 1150 mm
Toimitus sisältää: terät asennettuina, terien säätömittari
Toimitusmitat
  • Pakkauksen paino: 353 kg
  • Pakkauksen leveys: 740 mm
  • Pakkauksen pituus: 1710 mm
  • Pakkauksen korkeus: 1150 mm
Tekniset tiedot
Höylän ominaisuudet
Höyläysleveys 407 mm
Kurson halkaisija 70 mm
Oikohöylän pöytä 1660 x 410 mm
Oikohöylävaste 1100 x 150 mm
Oikovasteen kallistus 90 - 45
Max. lastu oikohöyläys 4 mm
Tasohöylän pöydän koko 650 x 407 mm
Max. lastu tasohöyläys 3 mm
Tasopöydän korkeus max. 225 mm
Terätiedot
Teräkoko 410 x 30 x 3 mm
Terien lukumäärä 3
Moottorin tiedot
Käyttöjännite 400 V
Moottorin teho S1 4,0 kW
Moottorin teho S6 5,6 kW
Ominaisuudet
Kierrosluku 5500
Purunpoistoliitäntä 100 mm
Pöydän korkeus 850 mm
Äänenvoimakkuus 107 db(A)
Äänenpaine 89 db(A)
Mitat 1710 x 740 x 1150 mm