Holzmann HOB260MINI 400V oikotasohöylä
https://www.veistokone.fi/web/image/product.template/164578/image_1920?unique=40ef8bf
Pienen verstaan 400V oikotasohöylä. Kurso 2-teräinen, leveys 260mm. Teränopeus n. 21,4m/s, 6500rpm. Syöttönopeus 5,0m/min. Leikkauskerrat n. 2,60/syöttömm. Kursossa on kääntöterät. Moottorinteho 2,8kW. Paino 72kg. Tämä kompakti oikotasohöylä kulkee hyvin mukana ja mahtuu vaikka autotalliin!
Verollinen
Pyydä tarjous
  • Höyläysleveys
  • Oikohöylän pöytä
  • Oikohöylävaste
  • Max. lastu oikohöyläys
  • Tasohöylän pöydän koko
  • Max. lastu tasohöyläys
  • Tasohöylän syöttönopeus
  • Käyttöjännite
  • Moottorin teho S6
  • Teräkoko
  • Kierrosluku
  • Purunpoistoliitäntä
  • Paino
Tuotekoodi: HOB260MINI_400V
3D-näkymä
Katso tuote 3D-näkymässä
Pyöritä ja tarkastele tuotetta eri kulmista
Kompakti ja siirrettävä HOB260MINI oiko/tasohöylä on ehdoton hankinta puuverstaaseesi. Siirrettävyytensä ansiosta höylää on mukava kuljettaa mukana ja kapasiteettinsa ansiosta käytettävyyskin on huippuluokkaa. Oiko-tasohöylän höyläys leveys on 260 mm ja muutamassa sekunnissa se muuttuu oikohöylästä tasohöyläksi. Höylän paino on 72 kg ja tasohöyläyksen syöttönopeus 5m/min.
Tämä kompakti höylä mahtuu vaikka autotalliin!
  • Karan kierrosnopeus 6500rpm
  • Karan kehänopeus noin 21,4m/s
  • Terien määrä kehällä 2kpl
  • Syöttönopeus 5,0m/min
  • Leikkauskerrat syöttömillimetrillä noin 2,60
OMINAISUUDET
  • Kompaktin kokoinen oiko- ja tasohöylä
  • Helppo muuntaminen taso ja oikohöylän välillä
  • Oikohöylän pöytä massiivista alumiini painevalua
  • Integroidut pyörätTeräakselin halkaisija: 63 mm
  • Teräakselin pyörimisnopeus: 6500min-1
  • Terien lukumäärä: 2
  • Käännettävät terät
  • Terän mitta: 260x18,6x1,2 mm
  • Oikohöylän pöytä: 1040x260 mm
  • Oikohöyläyksen maksimi lastuamissyvyys: 3 mm
  • Oikohöylän ohjain: 1100x150 mm
  • Oikohöylän höylävasteen kääntöalue: 90-45°
  • Oikohöylän pöytä alumiinipainevalua
  • Tasohöylän pöytä: 400x260 mm
  • Tasohöylän syöttönopeus: 5 m/min
  • Tasohöyläyksen maksimi lastuamissyvyys: 3 mm
  • Tasohöylän maksimi avautuma: 160 mm
  • Tasohöylän pöytä harmaata valurautaa
  • Moottorin teho: 2800 W S6
  • Jännite: 400V / 3 / 50Hz
  • Pöydän korkeus (Oikohöylä): 860 mm
  • Imuliitännän halkaisija: 100 mm
  • Äänitehotaso: 102,1 / 99,1 dB(A)
  • Äänenpainetaso: 95,6 / 91,5 dB(A)
  • Paino: 72 kg
Toimituksen sisältö: 2 käännettävää terää
Toimitusmitat
  • Pakkauksen paino: 79,50 kg
  • Pakkauksen leveys: 570 mm
  • Pakkauksen pituus: 710 mm
  • Pakkauksen korkeus: 590 mm
Tekniset tiedot
Höylän ominaisuudet
Höyläysleveys 260 mm
Oikohöylän pöytä 1040 x 260 mm
Oikohöylävaste 1100 x 150 mm
Max. lastu oikohöyläys 3 mm
Tasohöylän pöydän koko 400 x 260 mm
Max. lastu tasohöyläys 3 mm
Tasohöylän syöttönopeus 5,0 m/min
Terätiedot
Teräkoko 260 x 18,6 x 1,2 mm
Moottorin tiedot
Käyttöjännite 400 V
Moottorin teho S6 2,8 kW
Ominaisuudet
Kierrosluku 6500 min−1
Purunpoistoliitäntä 100 mm