Holzmann HBS230ECO vannesaha 230V
https://www.veistokone.fi/web/image/product.template/19436/image_1920?unique=86c1861
Pieni mutta pippurinen puuvannesaha pienien osien sahaamiseen. Terän pituus 1575 mm. Kevyen rakenteensa ansiosta saha on helppo siirtää ja varastoida, mutta tukeva runko takaa riittävän vakauden työskentelyyn
Verollinen
Pyydä tarjous
  • Kitasyvyys
  • Kitakorkeus
  • Terän pituus
  • Sahanterän nopeus
  • Käyttöjännite
  • Moottorin teho S1
  • Kierrosluku
  • Purunpoistoliitäntä
  • Äänenvoimakkuus
  • Äänenpaine
  • Vannepyörän halkaisija
  • Pöydän koko
  • Paino
Tätä yhdistelmää ei ole olemassa.
Veistetty hinta Nähtävillä myymälässä
Tuotekoodi: HBS230ECO_230V
Pieni mutta pippurinen puuvannesaha pienien osien sahaamiseen. Terän pituus 1575 mm.
Holzmann HBS230ECO Puuvannesaha
  • kallistettava 0° - 45° alumiininen pöytä
  • pöydän koko 300 x 300 mm
  • T-urakiinnitteinen jiirisahausvaste (-45° to +45°)
  • kestävät laakeroinnit vannepyörissä
  • painevalualumiiniset vannepyörät kumipinnoitteella joka pidentää terän käyttöikää.
  • max. halkaisuleveys 230 mm
  • kitakorkeus (90°) 90 mm
  • terän pituus 1575 mm
  • teränopeus 12,7 m/s
  • terän leveys 6 - 10 mm
  • moottorin pyörintänopeus 1450 rpm
  • moottorin teho: 350 W S1 100% 230V
  • purunpoistoliitäntä 54 mm
  • äänenvoima 94 dB(A)
  • äänenpaine 81 dB(A)
  • mitat 510 x 650 x 810 mm
  • paino 16 kg
Tekniset tiedot
Sahausominaisuudet
Kitasyvyys 230 mm
Kitakorkeus 90 mm
Terätiedot
Terän pituus 1575 mm
Sahanterän nopeus 762 m/min
Moottorin tiedot
Käyttöjännite 230 V
Moottorin teho S1 0,35 kW
Ominaisuudet
Kierrosluku 1450
Purunpoistoliitäntä 54 mm
Äänenvoimakkuus 94 db(A)
Äänenpaine 81 db(A)
Vannepyörän halkaisija 230 mm
Pöydän koko 300x300 mm