Holzmann FS160SOLID 400V alajyrsin
https://www.veistokone.fi/web/image/product.template/17302/image_1920?unique=7cf8c80
Holzmann FS160SOLID alajyrsin yhdistää 2,2kW tehon, vääntöjäykän valurautapöydän (620 × 510 mm) ja dynaamisesti tasapainotetun karan huipputarkkaan ja värinättömään työskentelyyn. Vaihtokaran ansiosta kone soveltuu monipuolisesti erilaisiin teriin ja työvaiheisiin. Kompakti ja tilaa säästävä rakenne tekee tästä alajyrsimestä ammattilaisen luottokoneen myös pienissä verstastiloissa.
Verollinen
(-10% ale)
Pyydä tarjous
  • Pöydän aukeama
  • Työkalun halkaisija pöydän alapuolella, max
  • Karan halkaisija
  • Karan kallistus astetta
  • Käyttöjännite
  • Kierrosluku
  • Purunpoistoliitäntä
  • Kiinnityskorkeus, max
  • Pöydän mitat
  • Karan liike
  • Paino
Tätä yhdistelmää ei ole olemassa.
Nähtävillä myymälässä
Tuotekoodi: FS160SOLID_400V
3D-näkymä
Katso tuote 3D-näkymässä
Pyöritä ja tarkastele tuotetta eri kulmista
Tämä jyrsinkone on varustettu 2,2 kilowatin S1 voimavirta 400V moottorilla, joka tarjoaa riittävän tehon myös vaativiin jyrsintätöihin. Jyrsimen nopeus on säädettävissä, mikä mahdollistaa materiaalin ja työstötehtävän mukaan optimaalisen nopeuden valinnan. Tämä ominaisuus parantaa työn lopputuloksen laatua ja pidentää työkalujen käyttöikää.
Holzmann FS160SOLID Alajyrsin
  • Moottorin teho S1: 2200 W
  • Jännite: 400 V / 3-vaihe / 50 Hz
  • Pöydän koko: 620 × 510 mm
  • Pöydän korkeus: 860 mm
  • Purunpoistoliitäntä: Ø 100 mm
  • Kokonaismitat (P × L × K): 640 × 660 × 1250 mm
  • Jyrsinakselin halkaisija: 30 mm
  • Kierrosluvut: 1400 / 4000 / 6000 / 9000 min⁻¹
  • Jyrsinakselin iskun pituus: 100 mm
  • Suurin kiinnityskorkeus: 105 mm
  • Pöytäaukko: 160 mm
  • Suurin työkaluhalkaisija pöydän alla: 150 mm
  • Suurin työkaluhalkaisija pöydän yläpuolella: 160 mm
  • Äänitehotaso LwA: 103 dB(A)
  • Äänenpainetaso LpA: 89,5 dB(A)
  • Nettopaino: 110 kg
  • Bruttopaino: 126 kg
Pakkaus
  • Leveys: 550 mm
  • Pituus: 720 mm
  • Korkeus: 960 mm
Vakiovarusteet:
Vaihtokara jossa holkki yläjyrsinterille 12mm varrella, jiirivaste ja säädettävät jyrsintävasteet
Tekniset tiedot
Jyrsinkoneen ominaisuudet
Pöydän aukeama 160 mm
Työkalun halkaisija pöydän alapuolella, max 150 mm
Karan halkaisija 30 mm
Karan kallistus astetta Ei säätöä
Moottorin tiedot
Käyttöjännite 400 V
Ominaisuudet
Kierrosluku (4) 1400 / 4000 / 6000 / 9000
Purunpoistoliitäntä 100 mm
Kiinnityskorkeus, max 105 mm
Pöydän mitat 620 x 510 mm
Karan liike 110 mm