Holzmann ED300ECO metallisorvi
https://www.veistokone.fi/web/image/product.template/19831/image_1920?unique=40ef8bf
Verollinen
(-15% ale)
Pyydä tarjous
  • Karan kartio
  • Kärkiväli
  • Kärkikorkeus
  • Sorvaushalkaisija
  • Sorvaushalkaisija kidan kohdalla
  • Sorvaushalkaisija kelkan päällä
  • Takapylkän kara
  • Karaporaus
  • Pakan kierrosluku RPM
  • Pituussyöttö
  • Metrinen kierre
  • Takapylkän karan liike
  • Käyttöjännite
  • Moottorin teho S1
  • Moottorin teho S6
  • Paino
Tätä yhdistelmää ei ole olemassa.
Nähtävillä myymälässä
Tuotekoodi: ED300ECO_230V
3D-näkymä
Katso tuote 3D-näkymässä
Pyöritä ja tarkastele tuotetta eri kulmista
Sorvi on varustettu 300 mm:n kärkivälillä ja 180 mm:n sorvaushalkaisijalla, mikä tarjoaa hyvän tasapainon koon ja työstökapasiteetin välillä. Sorvin portaaton nopeudensäätö (50-2500 rpm) mahdollistavat tarkan ja tehokkaan työstön eri materiaaleille ja työstövaatimuksille.
  • täysin valurautarunko
  • karkaistut metalliset hammasrattaat
  • induktiokarkaistut ja hiotut rungon johteet
  • kärkiväli 300mm
  • kärkikorkeus 90 mm
  • sorvaushalkaisija johteiden päällä 180 mm
  • sorvaushalkaisija kelkan päällä 105 mm
  • karaporaus 20 mm
  • karakartio MT3
  • kierroslukualue, portaaton 50-2500rpm
  • pyörintänopeusalueen valinta (H/L) käsivivulla
  • molemmat pyörimissuunnat
  • sorvilla voi myös sorvata vasenkätisiä kierteitä
  • metrinen kierre 0,5-2,5 mm
  • tuumainen kierre 12-52 T.P.I
  • kärkipylkän istukan liike 50 mm
  • ristikelkan liike 70 mm
  • kääntökelkan liike 70 mm
  • kärkipylkän kartio MT2
  • moottorin teho:
    • 0,40kW S1 100%
    • 0,56kW S6 40%
  • koko 740 mm x 230 mm x 254 mm
  • käyttöjännite 230V
  • paino 40 kg
Vakiona 3-leukapakka 80mm ja kääntöleuat pakkaan, 4-sivu työkalun pidike, keskiökärki MT2, vaihtopyörät, lastuallas ja työkalut.
Tekniset tiedot
Sorvin ominaisuudet
Karan kartio MK3
Kärkiväli 300 mm
Kärkikorkeus 90 mm
Sorvaushalkaisija 180 mm
Sorvaushalkaisija kidan kohdalla Ei kitapalaa
Takapylkän kara MK2
Karaporaus 20 mm
Pakan kierrosluku RPM 50-2500
Pituussyöttö 0,009-0,04 (10) 1/mm
Metrinen kierre 0,5-2,5 (9) mm
Takapylkän karan liike 50 mm
Moottorin tiedot
Käyttöjännite 230 V
Moottorin teho S1 0,4 kW
Moottorin teho S6 0,56 kW