Holzmann BSG13PRO poranterien teroituslaite
https://www.veistokone.fi/web/image/product.template/21361/image_1920?unique=7cf8c80
Nopea ja tarkka teroituslaite poraterille. 3- 13mm. Teroittaa tarkat kulmat poranteriin. Terille ER kiinnitysholkit.
Verollinen
(-15% ale)
Pyydä tarjous
  • Käyttöjännite
  • Moottorin teho S1
  • Kierrosluku
  • Poran halkaisija
  • Paino
Tätä yhdistelmää ei ole olemassa.
Nähtävillä myymälässä
Tuotekoodi: BSG13PRO_230V
3D-näkymä
Katso tuote 3D-näkymässä
Pyöritä ja tarkastele tuotetta eri kulmista
HOLZMANN BSG13PRO PORANTERIEN TEROITUSKONE
  • Kärkikulman säätö 90°-135°
  • Sopii poraterille 3 - 13 mm
  • Koneessa HSS-terille käyvä CBN hiomakivi, joka on helposti vaihdettavissa
  • Tarkka kuulalaakeroitu mekaniikka
  • Moottorin teho 180W S1
  • Käyttöjännite 230V
  • Kierrosluku 5300 rpm
  • Paino 9,5 kg
Sisältää yhden CBN hiomakiven ja ER kiinnitysholkit.
Lisävarusteena saatavilla olevat vaihtokivet
  • BSG13PRO-HSS CBN-vaihtokivi, joka käy HSS-pikateräsporanterille
  • BSG13PRO-HM timanttihiomakivi joka käy kovametalliporanterien teroitukseen
Tekniset tiedot
Moottorin tiedot
Käyttöjännite 230 V
Moottorin teho S1 0,18 kW