Holzmann BBS810SMART-G polttomoottorikäyttöinen tukkivannesaha
https://www.veistokone.fi/web/image/product.template/53646/image_1920?unique=40ef8bf
BBS810SMART-G polttomoottorikäyttöinen tukkivannesaha. Maksimi tukin halkaisija 810mm. Sahattavan laudan maksimi leveys 720mm. Sahauspituus vakiopöydällä 3200mm. Lisävarusteena saatavilla jatkopöytiä. Moottorin teho 9,0kW. Tukkivannesahan paino 370kg.
Verollinen
Pyydä tarjous
  • Max. Ø tuppeensahaus
  • Sahauspituus vakiopöydällä
  • Teräkoko
  • Tukkisahan teränopeus
  • Käyttöjännite
  • Moottorin teho S1
  • Polttoaine
  • Polttoainetankki
  • Äänenvoimakkuus
  • Äänenpaine
  • Vannepyörän halkaisija
  • Mitat
  • Paino
Tuotekoodi: BBS810SMART-G
Tämän tukkivannesahan kapasiteetti riittää isommankin tukin sahaamiseen!
Maksimi tukin halkaisija 810 mm!
HOLZMANN BBS810SMART-G TUKKIVANNESAHA
  • Polttomoottorikäyttöinen
    • Moottorin teho S1: 9000 W
    • Moottorityyppi: Loncin G420F
    • Polttoaine: 98 E5
    • Tankin tilavuus: 6,5 l
  • Sahauspituus
    • Vakiopöydällä 3200 mm,
    • Lisävarusteena on saatavilla jatkopöytiä, joiden pituus on 2000 mm
    • Minimi työkappaleen pituus: 1050 mm
  • Sahausleveys
    • Sahattavan laudan maksimi leveys: 720 mm
  • Vannesaha
    • Sahanterä: 4015 x 34 x 1,1 mm
    • Sahanterän nopeus: 20m/s eli 1200 m/min
    • Maksimi laudan leveys: 720 mm
    • Sahaus/terävako: 1,5 - 2,2 mm
    • Vannepyörät valurautaa
    • Vannepyörän halkaisija: Ø 475 mm
  • Tukkipöytä ja liukukiskot
    • Tukeva ja vääntymätön rakenne
    • Liukukiskoissa on laserleikatut liukupinnat, joka takaa tasaisen vierinnän
    • Tukkipöydän poikkipalkit ovat RHS-suorakaideputkea
    • Tukinpuristimet epäkeskeisellä lukituksella
  • Manuaalinen korkeudensäätö
  • Manuaalinen syöttö
  • Tukkivannesahassa on leikkuunestesäiliö
  • Äänen tehotaso: 98 dB(A)
  • Äänen painetaso: 89 dB(A)
  • Asennusmitat: 4260 x 1950 x 1900 mm
  • Paino: 370 kg
Toimitus sisältää yhden terän
TOIMITUSPAKKAUS
  • Pakkauksen paino: ~418 kg
  • Pakkauksen leveys: 645 mm
  • Pakkauksen pituus: 2270 mm
  • Pakkauksen korkeus: 880 mm
Tekniset tiedot
Sahausominaisuudet
Max. Ø tuppeensahaus 720 mm
Sahauspituus vakiopöydällä 3200 mm
Terätiedot
Teräkoko 4015 x 34 x 1,1 mm
Tukkisahan teränopeus 20 m/s
Moottorin tiedot
Käyttöjännite Polttomoottori
Moottorin teho S1 9,0 (12hp) kW
Polttoaine 95E10 bensiini
Polttoainetankki 6,5 litraa
Ominaisuudet
Äänenvoimakkuus 98 db(A)
Äänenpaine 89 db(A)
Vannepyörän halkaisija 475 mm
Mitat 4260 x 1950 x 1900 mm