Holzmann FS 200 400V alajyrsin
Rahoitusleasing - tarjous 68.66 euroa/kk
- viimeinen erä 239.00 euroa
- rahoitusaika 36 kk.
- hinnat sis. ALV.
Edullinen alajyrsin (400V) neljällä nopeudella. Kierrosnopeusindikaatio LED-valoilla. Max. työkalun halkaisija 200mm. Kestävä ja vahva valurautapöytä.
TEKNISET TIEDOT
- pöydän mitat 690 x 480mm
- karan halkaisija 30mm
- karan korkeussäätö 140mm
- nelinopeuksinen 1800 - 3000 - 6000 - 9000rpm
- max. työkalun halkaisija 190mm
- asteen koko 360 x 120mm per puoli
- purunpoistoliitäntä 100mm
- nopeusnäyttö ledeillä
- moottorin teho:
- 2,8 kW S1 100%
- 3,75 kW S6 40%
- paino: 146kg
Tuotekuvassa on lisävarusteena myytävä liukupöytä asennettuna.
Lisävarusteena kursoja ja liukupöytä sekä tähän koneeseen suunniteltu siirtoalusta.
Tuotekoodi | FS200-400V |
---|---|
Valmistaja | Holzmann Maschinen |
Takuu | Tehdastakuu 2 vuotta tai 1 vuosi ammattikäytössä |
Käyttöjännite (V) | 400 |
Pöydän mitat (mm) | 690 x 480 |
Karan halkaisija (mm) | 30 |
Karan liike (mm) | 100 |
Karan kallistus (asteluku) | Ei säätöä |
Kiinnityskorkeus, max (mm) | 105 |
Pöydän aukeama (mm) | 200 |
Työkalun halkaisija pöydän alapuolella, max (mm) | 190 |
Työkalun halkaisija pöydän yläpuolella, max (mm) | 190 |
Jiirivaste (mm) | 360 x 120 |
Kierrosluku RPM | (4) 1800 / 3000 / 6000 / 9000 |
Purunpoistoliitäntä (mm) | 100 |
Leasing on nyt edullista ja se onkin noussut yhdeksi halutuimmaksi rahoitusmuodoksi yritysasiakkaille ja yhteisöille. Leasingrahoituksessa maksetaan edullista kuukausivuokraa koko vuokra-ajan. Vuokrista tehdään normaalisti ALV -vähennys.
Merkittävin etu yritykselle on, että se käyttäytyy kirjanpidossa vuokrana ja on siten poistettavissa täysimääräisenä verotuksessa. Vastaavasti normaaleissa laskuissa ja osamaksuissa poisto-oikeus on vain 25% vuosittain jäljellä olevasta määrästä. Vuokra ei näy taseessa velkana ja näin ollen parantaa yrityksen luottoluokitusta.
Leasingin jäännösarvo on 10 % kauppasummasta. Leasing -ajan päätyttyä asiakkaalla on etuosto-oikeus leasingsopimuksen kohteeseen. Ostovelvoitetta vuokrattuun tuotteeseen ei ole. Asiakkaan ostaessa laitteet, maksaa hän vain jäännösarvon. Välityspalkkiota, käsittelykuluja tai muita kuluja emme lunastuksen yhteydessä peri.
Mikäli laitteita ei lunasteta leasing -ajan päätyttyä, toimitetaan ne takaisin myyjälle. Sopimukseen voi lisätä tai poistaa tuotteita kesken meneillään olevan leasing-sopimuskauden. Sopimuksen siirto on myös mahdollista rahoitusyhtiön suostumuksella. Leasing on mahdollista myös keskeyttää kesken sopimuskauden ja lunastaa laitteet kertasuorituksella omaksi.Lunastaminen tapahtuu senhetkisellä jäännösarvolla.
Leasingrahoitus tarjous yrityksille ja yhteisöille (rahoitus edellyttää hyväksyttyä luottopäätöstä)
Kohteen tai kohteiden leasingrahoituksen arvo vähintään 800 euroa alv 0%
Avausmaksu 75 €
Laskutuspalkkio 8 € / lasku
Laskutusväli voi olla 1 - 12 kk
Rahoitusta aina 110.000,00 euroon asti
Rahoituslaskuri
Kaikki summat ovat alv 0% ja summaan lisätään voimassa oleva arvonlisävero. Leasingkuukausierän suuruus tarkennetaan Leasingitarjouksen yhteydessä.
Jos haluatte keskeyttää rahoitussopimuksen ja maksaa jäljellä olevan velan kerralla pois, niin toimenpiteen kulut ovat vain 58 euroa + alv.
Miten voin jättää rahoitusleasing-hakemuksen
- lisää haluamasi koneet ostoskoriin, minimi rahoitettava summa on 800 euroa alv 0% ja tarvikkeita ei lasketa hintaan
- lisätietokenttään lisää maininta "rahoitusleasing"
- saat 1-2 arkipäivän kuluessa sähköpostiin tarjouksen koneista ja rahoituksesta
- jos hyväksyt tarjouksen, valitse "vahvista ja osta tuotteet"
- tarkista vielä toimitusosoite seuraavassa valikossa
- valitse maksutavaksi "lasku"
- vahvista ostos
Ennen lopullista rahoutuspäätöstä Rahoitusyhtiö edellyttää normaalia rahoitustarkastelua. Rahoitettavalla yhtiöllä pitää olla vähintään yksi voitollinen tilikausi takana. Jos rahoituspäätös on negatiivinen, tilaus peruutetaan mutta koneiden tarjoushinta on voimassa. Jos saatte muulla tavoin rahoituksen järjestymään, niin koneet voidaan toimittaa teille tarjouksen mukaisesti.