Holzmann BF 25VLN metallijyrsinkone
Rahoitusleasing - tarjous 81.88 euroa/kk
- viimeinen erä 285.00 euroa
- rahoitusaika 36 kk.
- hinnat sis. ALV.
Metallijyrsinkone joka soveltuu monipuolisesti erilaisiin metallialan töihin ja mallinrakentamiseen. Metallijyrsimessä on vakiona DRO syvyys- ja pyörimisnopeusmittari. Syöttö jyrsinnässä käsipyörällä ja porauksessa tähtikahvalla. MK3 -kara.
- valurautajalka
- max. tappijyrsinteho 16 mm
- max. tasojyrsinteho 63 mm
- max. porausteho teräkseen 13 mm
- poraussyvyys 50 mm
- etäisyys kara/pylväs 200 mm
- karan kierrosluku,rpm 50-2250
- karan kallistus +90° / -90°
- molemmat pyörimissuunnat
- karan kartio MK3
- vetokierre M12
- pöydän koko 700x180mm
- max. kappaleen paino pöydällä 55kg
- pöydän liikkeet (x/y) 480 x 165 mm
- jyrsinpään korkeussäätö (z) 265 mm
- T-urat 12mm
- moottorin teho:
- 0,6kW S1 100%
- 0,9kW S6 40%
- käyttöjännite 230 V
- paino 113 kg
- mitat 990 x 908 x 590 mm
Mukaan tulevat varusteet: poraistukka MK3/B16, DRO (nopeus ja syvyys), vetokara M12 ja työkalut
Lisävarusteena jalusta BF20V25VLNS , teriä, X-akselin moottoroitu syöttö ym.
Tuotekoodi | BF25VLN |
---|---|
Valmistaja | Holzmann Maschinen |
Takuu | Tehdastakuu 2 vuotta tai 1 vuosi ammattikäytössä |
Holzmann koneet Suomessa | Veistokone Oy on Holzmann Maschinen GmbH tehtaan ainoa edustaja Suomessa. Tehdas tarjoaa tuotteille takuun vain virallisen maahantuojan toimittamiin koneisiin. Tuotevastuu korvauskysymyksissä vain virallisen maahantuojan kautta ostetuissa koneissa on mahdollista saada korvaus. |
Käyttöjännite (V) | 230 |
Poraussyvyys (mm) | 50 |
Pöydän mitat (mm) | 700 x 180 |
Kiinnityskartio | MK3 (M12) |
Porauskapasiteetti, max. (teräs) Ø mm | 13 |
Karan etäisyys runkoon (mm) | 200 |
Etäisyys karasta pöytään, max. (mm) | 315 |
Karan liike (mm) | 50 |
Karan kallistus (asteluku) | +90 / -90 |
Leasing on nyt edullista ja se onkin noussut yhdeksi halutuimmaksi rahoitusmuodoksi yritysasiakkaille ja yhteisöille. Leasingrahoituksessa maksetaan edullista kuukausivuokraa koko vuokra-ajan. Vuokrista tehdään normaalisti ALV -vähennys.
Merkittävin etu yritykselle on, että se käyttäytyy kirjanpidossa vuokrana ja on siten poistettavissa täysimääräisenä verotuksessa. Vastaavasti normaaleissa laskuissa ja osamaksuissa poisto-oikeus on vain 25% vuosittain jäljellä olevasta määrästä. Vuokra ei näy taseessa velkana ja näin ollen parantaa yrityksen luottoluokitusta.
Leasingin jäännösarvo on 10 % kauppasummasta. Leasing -ajan päätyttyä asiakkaalla on etuosto-oikeus leasingsopimuksen kohteeseen. Ostovelvoitetta vuokrattuun tuotteeseen ei ole. Asiakkaan ostaessa laitteet, maksaa hän vain jäännösarvon. Välityspalkkiota, käsittelykuluja tai muita kuluja emme lunastuksen yhteydessä peri.
Mikäli laitteita ei lunasteta leasing -ajan päätyttyä, toimitetaan ne takaisin myyjälle. Sopimukseen voi lisätä tai poistaa tuotteita kesken meneillään olevan leasing-sopimuskauden. Sopimuksen siirto on myös mahdollista rahoitusyhtiön suostumuksella. Leasing on mahdollista myös keskeyttää kesken sopimuskauden ja lunastaa laitteet kertasuorituksella omaksi.Lunastaminen tapahtuu senhetkisellä jäännösarvolla.
Leasingrahoitus tarjous yrityksille ja yhteisöille (rahoitus edellyttää hyväksyttyä luottopäätöstä)
Kohteen tai kohteiden leasingrahoituksen arvo vähintään 800 euroa alv 0%
Avausmaksu 75 €
Laskutuspalkkio 8 € / lasku
Laskutusväli voi olla 1 - 12 kk
Rahoitusta aina 110.000,00 euroon asti
Rahoituslaskuri
Kaikki summat ovat alv 0% ja summaan lisätään voimassa oleva arvonlisävero. Leasingkuukausierän suuruus tarkennetaan Leasingitarjouksen yhteydessä.
Jos haluatte keskeyttää rahoitussopimuksen ja maksaa jäljellä olevan velan kerralla pois, niin toimenpiteen kulut ovat vain 58 euroa + alv.
Miten voin jättää rahoitusleasing-hakemuksen
- lisää haluamasi koneet ostoskoriin, minimi rahoitettava summa on 800 euroa alv 0% ja tarvikkeita ei lasketa hintaan
- lisätietokenttään lisää maininta "rahoitusleasing"
- saat 1-2 arkipäivän kuluessa sähköpostiin tarjouksen koneista ja rahoituksesta
- jos hyväksyt tarjouksen, valitse "vahvista ja osta tuotteet"
- tarkista vielä toimitusosoite seuraavassa valikossa
- valitse maksutavaksi "lasku"
- vahvista ostos
Ennen lopullista rahoutuspäätöstä Rahoitusyhtiö edellyttää normaalia rahoitustarkastelua. Rahoitettavalla yhtiöllä pitää olla vähintään yksi voitollinen tilikausi takana. Jos rahoituspäätös on negatiivinen, tilaus peruutetaan mutta koneiden tarjoushinta on voimassa. Jos saatte muulla tavoin rahoituksen järjestymään, niin koneet voidaan toimittaa teille tarjouksen mukaisesti.