Logitrans ELF 1001/2450 akkukäyttöinen pinoamisvaunu
ELF 1001/ 2450 pinoamisvaunu. Erittäin joustava ja tehokas. Voit samalla vaunulla kuljettaa, nostaa ja käsitellä kuormaa monin tavoin.
Rahoitusleasing - tarjous 120.26 euroa/kk
- viimeinen erä 559.00 euroa
- rahoitusaika 48 kk.
- hinnat sis. ALV.
ELF 1001/ 2450 pinoamisvaunu. Erittäin joustava ja tehokas. Voit samalla vaunulla kuljettaa, nostaa ja käsitellä kuormaa monin tavoin. Täyteen kuormattujen lavojen tai usein tapahtuvaan nostoon suosittelemme sähköhydraulista nostolaitetta. Akkukäyttöiset Logitrans ELF pinoamisvaunut ovat hyvin ketteriä käytössä. Valikoima on laaja. Haarukat pysähtyvät tarkasti halutulle korkeudelle taakkaa nostettaessa tai laskettaessa. ELF pinoamisvaunuissa on 12V trukkiakut sekä sisäänrakennetut laturit. Akun varaustilannäyttö on vakiovarustus.
Ominaisuudet:
- Kapasiteetti 1000 kg
- Nostokorkeus 2450 mm
- Haarukan pituus 1150 mm
- Haarukkaleveys 560mm
- Alhainen omapaino, helppo siirtää ja käyttää
- Akku 12 V / 84 Ah ja sisäänrakennettu laturi 12 V, 11 A sisältyvät hintaan
Tuotekoodi | LOELF2450 |
---|---|
Valmistaja | Logitrans |
Takuu | 2 vuotta (akku 6 kk) |
Käyttöjännite (V) | 12 |
Haarukan alakorkeus | 90 mm |
Haarukkapituus | 1150 mm |
Haarukkaleveys | 560 mm |
Leasing on nyt edullista ja se onkin noussut yhdeksi halutuimmaksi rahoitusmuodoksi yritysasiakkaille ja yhteisöille. Leasingrahoituksessa maksetaan edullista kuukausivuokraa koko vuokra-ajan. Vuokrista tehdään normaalisti ALV -vähennys.
Merkittävin etu yritykselle on, että se käyttäytyy kirjanpidossa vuokrana ja on siten poistettavissa täysimääräisenä verotuksessa. Vastaavasti normaaleissa laskuissa ja osamaksuissa poisto-oikeus on vain 25% vuosittain jäljellä olevasta määrästä. Vuokra ei näy taseessa velkana ja näin ollen parantaa yrityksen luottoluokitusta.
Leasingin jäännösarvo on 10 % kauppasummasta. Leasing -ajan päätyttyä asiakkaalla on etuosto-oikeus leasingsopimuksen kohteeseen. Ostovelvoitetta vuokrattuun tuotteeseen ei ole. Asiakkaan ostaessa laitteet, maksaa hän vain jäännösarvon. Välityspalkkiota, käsittelykuluja tai muita kuluja emme lunastuksen yhteydessä peri.
Mikäli laitteita ei lunasteta leasing -ajan päätyttyä, toimitetaan ne takaisin myyjälle. Sopimukseen voi lisätä tai poistaa tuotteita kesken meneillään olevan leasing-sopimuskauden. Sopimuksen siirto on myös mahdollista rahoitusyhtiön suostumuksella. Leasing on mahdollista myös keskeyttää kesken sopimuskauden ja lunastaa laitteet kertasuorituksella omaksi.Lunastaminen tapahtuu senhetkisellä jäännösarvolla.
Leasingrahoitus tarjous yrityksille ja yhteisöille (rahoitus edellyttää hyväksyttyä luottopäätöstä)
Kohteen tai kohteiden leasingrahoituksen arvo vähintään 800 euroa alv 0%
Avausmaksu 75 €
Laskutuspalkkio 8 € / lasku
Laskutusväli voi olla 1 - 12 kk
Rahoitusta aina 110.000,00 euroon asti
Rahoituslaskuri
|
|
Kaikki summat ovat alv 0% ja summaan lisätään voimassa oleva arvonlisävero. Leasingkuukausierän suuruus tarkennetaan Leasingitarjouksen yhteydessä.
Jos haluatte keskeyttää rahoitussopimuksen ja maksaa jäljellä olevan velan kerralla pois, niin toimenpiteen kulut ovat vain 58 euroa + alv.
Miten voin jättää rahoitusleasing-hakemuksen
- lisää haluamasi koneet ostoskoriin, minimi rahoitettava summa on 800 euroa alv 0% ja tarvikkeita ei lasketa hintaan
- lisätietokenttään lisää maininta "rahoitusleasing"
- saat 1-2 arkipäivän kuluessa sähköpostiin tarjouksen koneista ja rahoituksesta
- jos hyväksyt tarjouksen, valitse "vahvista ja osta tuotteet"
- tarkista vielä toimitusosoite seuraavassa valikossa
- valitse maksutavaksi "lasku"
- vahvista ostos
Ennen lopullista rahoutuspäätöstä Rahoitusyhtiö edellyttää normaalia rahoitustarkastelua. Rahoitettavalla yhtiöllä pitää olla vähintään yksi voitollinen tilikausi takana. Jos rahoituspäätös on negatiivinen, tilaus peruutetaan mutta koneiden tarjoushinta on voimassa. Jos saatte muulla tavoin rahoituksen järjestymään, niin koneet voidaan toimittaa teille tarjouksen mukaisesti.